GuruAnimal.com

Úžasné nosorožec brouk

Obsah článku

Amazing nsorog brouk (Oryctes) - jeden z nejběžnějších druhů hmyzu na světě. Existuje celá řada členů této skupiny: Japonské nosorožec brouk, obří Hercules Beetle, North American brouk Unicorn, palmové nosorožec brouk, slon brouk, a další.

Nosorožec brouk běžné, že patří do rodiny scarab. To může vyrůst až 40 mm. Zbarvení tmavě hnědé zabarvení. Přední nohy hmyzu používané pro kopání funkce v zadní části, jsou hroty a zuby. Všichni v rodině, existuje asi 1330 druhů představující 170 rodů. Palearctic 60 druhů - jsou endemické. Rhinoceros Beetle, jako skutečný nosorožce, stagnující chování, má hroší kůži pokrývající chitin - druh brnění.

Vlastnosti nosorožec brouka

Naši evropští nosorožec brouk
Naši evropští nosorožec brouk

Dozadu zahnutými roh na hlavu hmyzu, je charakteristický rys. U žen, místo rohy na nose je malý kopeček. Samice liší a menší velikost trupu. Zajímavý závislost barvě brouka o velikosti kufru. Velké jednotlivci obvykle tmavší barvy.

Podle výpočtů aerodynamiky se má za to, že nosorožec brouk není schopen létat. Nicméně, to letí s typickou rachot a překonává vzdálenost až 50 km.
Rhino roh slouží pro orientaci a má překvapivou strukturu. Různé jiné polovodičové mikročástice roh odpor. Tato podobnost čipu, vytvořený od přírody. Kartáč na vlasy na dolních chitinu desek jsou schopni opravit elektronický náboj. Při srážce s létajícím brouka muž pocítil elektrický výboj.

Japonské nosorožec brouk
Japonské nosorožec brouk

Obývané nosorožce brouka

Druh má širokou lokalitu, kromě tundry. Severo-východní Turecko, Severní Africe, Evropě, jihovýchodní Asie. Kavkaz, Kavkaz, Severní a Východní Íránu.

Deset druhů šíří nejvíce. V SNS, tři druhy se vyskytují z tajgy na poušti. Přirozený areál rozšíření druhu - zóna listnatých lesů a lesostep Evropy. Žijí údolím řeky nebo záplavových územích. Pohled zaznamenán v extrému jihozápadní Sibiři. V jižní Asii, společné palma obří nosorožce, ochromující kokosové palmy.

slon brouk
slon brouk

Životní styl a chování

Brouci letní období je závislá na plochu stanoviště. Obvykle na konci května do dekádě července 2-3, alespoň až do začátku podzimu. Ve dne jsou brouci skrývá v zemi nebo v dutinách stromů. Přednost se dává do vrby a dubu. S nástupem soumraku začíná let, který trvá téměř celou noc. Brouci přitahovány k umělých světelných zdrojů.

Že jí nosorožec brouka

brouk jelen
brouk jelen

Trávicí systém je atrofovaly nosorožce brouků. Jejich strava není dobře známa. Podle stejného dat - brouci nekrmí (aphagia) a připraveny k životnosti energie dříve nahromaděné látek. Na druhé straně - je možné podávat na rostlinné šťávy.

Reprodukční překvapivé nosorožec brouk

Rhinoceros brouci - dvoudomé zvířata a množí sexuálně. U žen, vaječníky jsou vejce. samec varlata obsahují semenné tekutiny.

Samice klade vajíčka po oplodnění in shnilé hnoje, kmeny stromů, zkažených pařezů, hromady třísek a nečistot. Vejce stupeň trvá přibližně 30 dnů. Vycházející z vejce larev žije i nadále v substrátu. To se krmí produkty ekologického rozkladu 3-4 roky. Brouk opustí svůj úkryt výhradně bez denního světla.

Nosorožec brouk rostliny larvy-harm plodin. Pokud jsou chováni ve sklenících a skleníky - nikdy nebude dobrá sklizeň.

Slon brouk - největší ze všech nosorožce brouků
Slon brouk - největší ze všech nosorožce brouků

Přirozené nepřátele v přírodě

Přirození nepřátelé brouci - ptáci, vosy velké Scola (Scolia flavifrons haemorrhoidalis), gamasid roztoči. To znamená, že ptáci jíst brouky (Shrike, strakapouda, vrána, krkavec, Straka). Vosy Scola, bodnutí a paralyzovat larva brouka. Scola žena vstoupí do její jed a ležel na horní straně larvy. Larva se živí Scola znehybněn larvy. Klíšťata jsou parazitární na dospělé.

Jak je používán člověkem

Rhinoceros beetle zvedat břemena až 850 násobek své váhy! V Japonsku a Číně byly zveřejněny výsledky experimentů na vzdálených objektů pomocí fotografování nosorožce brouků. K tomu je miniaturní kamera připevněna k břichu brouků.

Kromě toho bylo možné dosáhnout takových rádiových brouků v letu. Vědci šest elektrody v mozku a svalů brouka. Dodané mikroprocesoru, rozhlasové přijímače a silového prvku. Elektrody přijímač. Tito brouci kyborgové mohou být užitečné pro studium nebezpečné nebo obtížně osobu míst.

Larvy brouků nosorožce ani malé
Larvy brouků nosorožce ani malé

Navzdory skutečnosti, že nosorožec brouk není exotická zvířata, mnozí začali udržet své domovy. Hlavní podmínkou domácího vězení je vytvořit podmínky blízko jejich přirozeného prostředí

číslo hmyzu na neznámých důvodů, se stal značně snížena. Přesné informace o tomto tématu se nezveřejňuje. Existují domněnky, že toto je v důsledku změny klimatu.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné

© 2011—2022 GuruAnimal.com