GuruAnimal.com

Jako sovětský polární badatel sám provádí operace - jsem zavrhl svůj apendix

Kdysi chirurga Leonid Rogozov.

Sloužil v armádě, vystudoval Leningrad lékařský institut, a v roce 1960 odešel do Antarktidy jako lékař 6. sovětské antarktické expedici.

Bylo to tam, v Antarktidě, o šest měsíců později, došlo k události, která má udělal jméno Rogozova známý po celém světě.

Tento lékař sám měl slepého střeva chirurgie - odstraněny mé slepé střevo.


Toto je první taková operace ve světových dějinách

Nečekaný útok

18.února 1961 v Schirmacher Oasis byl otevřen nový sovětský antarktickou stanici Novolazarevskaya. Mezi účastníky byla první zima a doktor Leonid Rogozov.

Ale v dubnu 1961 se stal vážně nemocný. Zpočátku se cítil slabý a unavený, a pak - ostrá bolest, se nalije do pravé straně břicha.

"Vzhledem k tomu, že byl chirurg, nebylo těžké diagnostikovat zánět slepého střeva u - říká, že jeho syn Vladislav. - Byla to operace, kterou dělal předtím mnohokrát, a po celém světě tento druh chirurgického zákroku již dlouho samozřejmostí. Ale byl daleko od civilizace, uprostřed polární poušť",




Do konce dubna vyšlo najevo, že pomoc nikde čekat. Cesta ze SSSR do Antarktidy trvalo 36 dní na moři, a let nebylo možné kvůli silným větrům.

"Ocitl se v situaci, kdy volby mezi životem a smrtí, - říká Vladislav. - Byl to nikde čekat na pomoc. A mohl učinit pokus provozovat sama",

Volba nebyla snadná. Rogozov věděl, že slepé střevo může prasknout během chirurgického zákroku a peritonitidy zabít ho. Ale jeho stav zhoršil, bolest intenzivnější.

"Musel otevřít jeho břišní dutiny, a pak vytáhnout střeva. Nevěděl, zda je možné, aby tak učinily v zásadě", - říká Vladislav.

Vedení polární stanici musel požádat o povolení k provádění operací v Moskvě - je-li pokus Rogozova nebyl úspěšný sovětský antarktického programu by byly zahaleny notoricky známé.
Unikátní operace

Rogozov rozhodl: lépe pracovat než čekat na jeho vlastní smrt z peritonitidy.

"Nespal jsem, že včera v noci. Bolí to ďábelsky. - Rogozov napsal ve svém deníku. - Je téměř nemožné ... ale nemohu prostě vzdát a dát ve ..."

Lékař vyvinula podrobný plán operací. Dva asistenti, jeho kolega-průzkumníci by měly aplikovat nástroje pro přímé světlo z lampy a udržet zrcadlo.

"Byl velmi pečlivě myslel na všechno, dokonce pokyn jim, co dělat v případě, že ztratí vědomí - jako výstřel adrenalinu a resuscitace"- říká Leonid syn.

Na celkové anestezii to je, samozřejmě, jsem nešel. Dr. Rogozov by se mohly vztahovat lokální anestezii, aby břišní řez, ale další operace se bude konat "profit"K hlavě chirurga zůstal čirý.

"Moje ubohé asistenti! Na poslední chvíli jsem se na ně díval, stáli v bílém rouchu a byli sami bělejší než bílé. Byl jsem také strach. Ale pak jsem si vzal jehlu novocaine a natočil svůj první injekci. Nějak jsem se automaticky přepne do provozního režimu, a od té chvíle jsem neměl nic jiného všimnout"- později napsal Leonid Rogozov.

Rogozov pracoval hmatem, bez rukavic. Dosažení dodatek, je zřejmé, že tento proces může kdykoli prasknout.

Operace trvala téměř dvě hodiny v noci z 30. dubna na 1. května 1961.

Rogozov zpět za dva týdny.
Rogozov a Gagarin

Na zotavení z chirurgického zákroku trvalo dva týdny Leonid Rogozova

Tento příběh byl nebýt tak snadné dokončit. Zhoršil o meteorologické stanice, obrovské množství ledu v moři znamená, že loď, která měla trvat účastníky expedice v dubnu 1962, nebudou moci dostat k nim a oni budou muset strávit další rok na nádraží.

Ale k úlevě všech polar jim letěl letadla. "Byli evakuováni letouny s jedním motorem. Jeden z nich spadl do moře", - říká Vladislav.

Jeho otec Leonid Rogozov vrátil do hlavního hrdiny Sovětského svazu, jeho jméno se stalo známé po celém světě.

A pouhých 18 dnů před tímto legendárního slepého střeva prvního člověka ve vesmíru byl sovětský kosmonaut Jurij Gagarin.

"Srovnáme je, protože oni byli oba 27 let, a to jak z nich v práci rodin a oba jsme udělali něco, co předtím neexistovalo v dějinách lidstva"- říká Leonid Rogozova syn.

V roce 1961 byl Rogozov chirurg vyznamenána Řádem rudého praporu práce.

Provoz Leonid Rogozova inspirovaný Vladimir Vysockij, v roce 1963, napsal píseň, ve které zejména jsou slova:

I když jste ve vaně s dlaždice

Mytí, namočit, v teple -

Je venku v zimě se skalpelem

Tam vyřezává dodatek.

Více Doctor nikdy nebyla na severu. Se zapsal do vysoké škole, obhájil tezi, působil jako chirurg v různých nemocnicích Leningradu, 14 let stál v čele oddělení chirurgie limfoabdominalnogo Tuberkulóza Research Institute fiziopulmonologii.

Dr. Leonid Rogozov zemřel v roce 2000.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné

© 2011—2022 GuruAnimal.com