GuruAnimal.com

Mexická okurka

mexická okurka

Video: Jak pěstovat Chayote (a mexické zemědělské techniky pěstování okurek)

Chayote - Mexické okurka - rostlina s širokým rozsahem ekonomické využití. Zavedena do naší země podruhé a nyní dostal nový zrod dvorku rostlinné výroby v zelinářství. Úspěšně pěstuje sazenic oběma jednoletých plodin. Výtěžek Chayotes vysoký - jedna rostlina může dát sezóny plodům 400-500 (20kg / m2) a 50 kg hlíz.

Chayotes - termofilní zařízení vyžaduje pro normální růst a vývoj teploty není nižší než 20 ° C, Optimální teplota pro klíčení 18-20 ° C. Ve vodě milující rostliny, reagující na organické hnojivo (hnůj - 3 kg / m2).

Pro sazenic v únoru a březnu ve skleníku nebo skleníku zasazeny celého plodu, t. Do. Dozrává v jednom semeni ztrácí životaschopnost, je extrahována z něj. Nejširší části plodu, který je odložil na 12-15 den tam jsou kořeny a výhonky. Ihned po výsadbě, a až ke vzniku rostliny napojena alespoň 2 krát týdně. V květnu Chayotes vysazených v otevřeném terénu ve schématu 2 2 m do připravených otvorů, oplodněného humusu. 2-3 týdny po výsadbě sazenic zakořenit, a mladé rostliny začnou růst. Během této doby, svázat bič s podpěrami.




Chayotes pro půdy kopal do bajonetových lopaty, zkušení organické (5-6 kg rozložené hnoje nebo kompostu na 1 metr) a chemická hnojiva (50-70 g 80-100 g superfosfátu a draselné soli 1 metr).

Chayotes tvoří flexibilní žebrovaných vinutí stebeldlinoy do 50 m s postranní výhonky vinné révy s velkými mezerami. Každý uzel vytvořen list, úponky a květiny. Tykadla první přímé a jemný, pak lpí na podporu a růst hrubých, těsně curling prstýnky. Stopka je ve svém prvním roce bylin a pak se stane Woody.

V chayotes silný kořenový systém. V subtropických oblastech masité kořenové přibírat na váze 9 kg. Vzhledem k tomu, druhém a třetím roce života v podzemních hlíz kořenech, vytvořených jako brambory, o plošné hmotnosti 200 g na kus (získaný z rostlin až 50 kg).

Video: chayote

Chayote listy vypadají jako okurky - jako je velký, jen pubertální podél žíly na horní straně a šedavě-zelené. Květy jsou dvoudomé, malé, nenápadné, světle zelená. Samčí květy se třemi tyčinkami shromažďují oliganthous květenství kartáčkem (2-10 květiny). Samičí květy jednotlivé, vzácně spárované, jsou umístěny v paždí listů.

Během vegetace Plant Care se skládá z uvolnění, pletí mezi řádky, odstraňování výhonů. V období sucha zavlažování je důležité, a to zejména na začátku pučení a kvetení, takže nespadají pupeny a vaječníky.

Video: Easy salát - Mexické / Quick snadný recept

Chayote roste na jednom místě po dobu až 5 let. Ve druhém roce kořen tvoří velké hlízy bohaté na škrob. Sklízet plody sklizené v pozdním podzimu.

Povrch plodu segmentované a vrásčitý, barva zelená, maso jejich nazelenalý odstín, delikátní, nasládlé chuti, jako cukety.

Plody jsou uloženy jako brambory, by měly sušit tmavé místnosti, teplota 5-10 ° C.

Tyto Chayote plody obsahují vitamíny, bílkoviny a až 19 volných aminokyselin, z nichž osm - zásadní. Nejcennější těchto lysinu, stanovení nutriční hodnotu téměř všech rostlinných bílkovin.

V spotřeby potravin, a to nejen ovoce, ale také tvoří na kořenech rostlin, hlíz, střílí jej. Korneklubni bohatý, kromě škrobu, dusíkatých a minerálů. Mladé výhonky šest esenciální aminokyseliny, vitamíny A, B1 (B2, C, proteinu a cukru, takže se používají pro dietní výživu.

Ze své podstaty chayotes - celoroční, ale nemůže tolerovat mráz, takže v naší oblasti, můžete ušetřit i mít pokryté kořeny vrstvou listí. Z některých fanoušků na pobřeží Černého moře, slyšel jsem, že jsou schopni celoroční Chayote plodin. Více než 14 let pěstování jsem jen jednou podařilo udržet chayotes příští rok, a jen díky tomu, že zima byla poměrně suchý. Jak jsem pochopil, jeho kořeny před mrazem v zimě, a namočit přes. Kopání na jaře kořeny rostlin, zjistil jsem, že rot začal s hloubkou, kde voda prosakovala v zimě. V literatuře se píše, že výtěžek z druhého roku chayote roste, ale jsem si nevšiml. Zdá se mi, že jsme Chayote má smysl pouze pěstuje jako roční. Pro celý čas rostoucí Chayote na Neviděl jsem na rostlinách škůdci a chorobami.

chayote ovoce se používá, je velmi rozmanitá: vařené, pečené, smažené, dušené. Mohou být plněné masem, rýže, sýry, konzervované, celé nebo drcené. Plody jsou také nakládané a solené, vařené z nich, zeleninový guláš, přidejte je do různých omáček a koření. Jíst ovoce a surový v salátech. Pražené Chayote výhonky chutnají jako smažené žampiony. Hlízy použití vařené a smažené, že mají vyvolávající pocení a osvěžující vlastnosti.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné

© 2011—2022 GuruAnimal.com