GuruAnimal.com

Marathon schody Empire State Building

V New Yorku se koná tradiční závod na schodech Empire State Building.

Podle Sky News, vítězství v dámské i pánské soutěže vyhráli zástupci Austrálie. To vše v maratonu se zúčastnilo asi 700 lidí z celého světa.

Mužská část první soutěži skončil Mark Born, překonal 1576 kroků za 10 minut a 12 sekund.

Pro aktuální australské vítězství byl ten první. Na druhém místě byl také zástupcem Austrálie: Darren Wilson strávil závodu 10 minut a 45 sekund.

Co se týče závodu žen, pak se nejprve dokončil Susie Uolshem. Běžela až 86. patře během 12 minut a 5 sekund.

Pro aktuální australské vítězství byl čtvrtý. Druhé místo obsadila Brooke Logan s výsledkem 12 minut a 48 sekund.

Několikanásobný mistr závody na schodech Empire State Building německá Thomas Dold neúčastnil tohoto maratonu. V takovém případě, pokud vyhrál, bylo by to osmý jeho kariéry běžce na schodech z nejznámějších mrakodrapů v New Yorku.

V roce 2013 se závod po schodech Empire State Building se konal 36. čas.